Jakie ubranka wybrać dla dzieci na lato? 14 lipca 2021 – Posted in: Bez kategorii

Kiedy nadchodzi lato i niesie ze sobą rewolucje pogodowe, takie jak wysokie temperatury czy burze, warto przeprowadzić również rewolucję w szafie swojej pociechy. Nie raz zdarza się, że chowając w głąb szafy dziecięce ubrania po zimie i odszukując te letnie, odkrywasz, że są one zniszczone lub po prostu… dziecko już z nich wyrosło. Co wtedy? Oczywiście przed letnim, wakacyjnym i wyjazdowym sezonem warto zaopatrzyć swoją pociechę w komplet nowych, wygodnych ubrań wykonanych z przewiewnych materiałów w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Jakie ubranka najlepiej wybrać dla dzieci na lato? Istnieje kilka warunków, które powinny być spełnione, aby najmłodsi czuli się komfortowo. W trosce o dzieci istotny jest wybór najlepszej jakości materiałów, łagodnych dla skóry i hipoalergicznych, jak na przykład bawełna. Duże znaczenie ma także kolorystyka. Jak wiadomo, ciemne kolory szybko się nagrzewają, w związku z tym w upały jest nam w nich dodatkowo gorąco, co nie oznacza mimo wszystko, że podczas wysokich temperatur dziecko powinno być ubrane tylko na biało, jeśli obawiasz się, że to kolor podatny na wszelkie zabrudzenia. Do wyboru jest cała paleta różnych barw: błękitów, zieleni, różów czy słonecznego żółtego.

Jakie materiały w ubrankach dla dzieci są najlepsze na lato?

Lato bywa nieprzewidywalne. Jednego dnia zaskakuje wysoką temperaturą, drugiego deszczem i silnymi podmuchami wiatru. To sezon wyjazdowy, kiedy wiele rodzin z dziećmi wyrusza na wakacje, najczęściej nad morze lub w góry, gdzie klimat bywa specyficzny. Od morza często wieje porywisty wiatr, góry natomiast zaskakują gwałtownymi zmianami pogody. Co zrobić, aby dziecko w każdym z tych miejsc czuło się komfortowo w swoich ubrankach? Postawić na najlepszej jakości tkaniny. Do takich zaliczana jest uniwersalna bawełna. To naturalny materiał, miły w dotyku i przyjemny dla ciała, który oddycha i nie uczula. Twoje dziecko, nosząc ubranka wykonane ze 100% bawełny, nie będzie się pocić, gdyż tkanina zapewnia odpowiednią termoregulację. Kiedy jest ciepło, pozwala skórze oddychać, a w zimniejsze dni odpowiednio grzeje. Ponadto materiał jest trwały i wytrzymały, co sprawia, że dziecko może dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi ubraniami − w zasadzie dopóki z nich nie wyrośnie, a i wtedy ich stan pozwoli na przekazanie na przykład młodszemu rodzeństwu. Wybór odpowiedniej tkaniny zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo także dzieciom ze skórą skłonną do alergii.

Jaka kolorystyka ubranek dla dzieci na lato najlepiej się sprawdza?

Wybierając letnie ubranka dla dzieci, istotna jest też kolorystyka. To kwestia indywidualna, zależna od osobistych preferencji rodziców oraz samych dzieci. Zwykle inne kolory są preferowane wśród dziewczynek i inne wśród chłopców. Istnieje mimo wszystko kilka cennych porad, które ułatwią podjęcie decyzji co do kolorystyki dziecięcych ubranek. Miesiące letnie bywają kapryśne, lecz z reguły co roku pojawiają się  dni, kiedy słupki termometrów znacznie się podnoszą. Ciemne kolory przyciągają słońce i szybko się nagrzewają, w związku z czym zwiększają uczucie gorąca. Są za to odporniejsze na zabrudzenia niż jasna kolorystyka, idealnie sprawdzają się więc w każdych warunkach, w których dziecko ma okazję zażyć trochę zabawy i wakacyjnego szaleństwa, czyli na wszelkich wyjazdach, koloniach, obozach czy po prostu na podwórku. Dzieci często mają także swoje kolorystyczne preferencje. Dziewczynki w pewnym wieku chętnie noszą ubranka różowe. Wybierając kolory letnich ubranek dla dzieci, zaleca się zwrócenie uwagi na ich przeznaczenie, a także komfort i indywidualne upodobania naszych pociech. W jasnych ubraniach dziecko będzie czuło się dobrze w upały, ciemne natomiast tak szybko się nie brudzą.

Wzory dziecięcych ubranek na lato – co jest modne?

Moda dla dzieci, tak jak dla dorosłych, jest dynamiczna. Na jej zmiany wpływa mają przede wszystkim zainteresowania naszych pociesz oraz popularność dziecięcych bohaterów, kinowych, telewizyjnych, postaci z kreskówek czy z komiksów. W dzisiejszych czasach istnieje cała gama popularnych motywów, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Dziewczynki chętnie ubierają się we wzory florystyczne oraz z wizerunkiem lubianych przez siebie bohaterek, a chłopcy − męskich superbohaterów. Częstym wyborem wśród rodziców są różnego rodzaju zabawne napisy na dziecięcych koszulkach. To sposób na oryginalność i wywołanie sympatycznego uśmiechu na twarzach przechodniów. Wiele osób korzysta także z opcji samodzielnego doboru nadruku na koszulce, napisu lub rodzinnej fotografii. Niezależnie od tego, jaki motyw na ubrankach wybierzesz, postać z kreskówki, wzór kwiatowy lub zwierzęcy, liczy się przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo Twojej pociechy. Oprócz kolorystyki i oryginalnego wzoru ważna jest także jakość materiału. Planując zaopatrzenie swojej pociechy w nowe ubranka, w pierwszej kolejności weź pod uwagę, aby tkanina była oddychająca i hipoalergiczna, a potem skup się na odpowiedniej kolorystyce i motywie.