W co ubrać dziecko do wózka jesienią? 20 października 2021 – Posted in: Bez kategorii

Aura jesienią w Polsce jest bardzo różnorodna. Zaczyna się ciepło, jeszcze we wrześniu, w październiku często wystarcza lekka kurtka, a w listopadzie zazwyczaj zaczynają się naprawdę chłodne dni. Jakie ubranka i akcesoria przygotować zatem dla niemowląt oraz małych dzieci, jeżdżących jeszcze w wózkach, na tę porę roku? Czy niespełna rocznego malucha ubierać w grube kurtki, czy raczej na cebulkę? Jest naprawdę wiele możliwości ubierania dzieci jesienią do wózka. Dzięki uniwersalnym ubrankom z Fabryki Bodziaków bardzo łatwo można komponować ciekawe zestawy.

Grubo czy cienko?

Babcie z najstarszych pokoleń potrafią jeszcze utożsamiać dbanie o dzieci z ubieraniem ich bardzo ciepło, niezależnie od pory roku. Tymczasem obecnie panuje zdecydowanie trend kładący nacisk na to, aby dzieci nie przegrzewać, gdyż nie jest to dla nich zdrowe. Jak zatem ubrać dziecko do wózka, aby nie przesadzić ani ze zbyt grubym, ani ze zbyt cienkim ubrankiem? Oczywiście na cebulkę! Chociaż kalendarzowa jesień zaczyna się w ostatnim tygodniu września, to za koniec lata powszechnie uważa się koniec wakacji, a to na przestrzeni września pogoda gwałtownie zmienia się.

Cebulka cebulce nierówna

Wybierać dużo cienkich ubranek, czy raczej kilka grubszych? Ubierając na cebulkę dzieci jak i dorosłych zaczynamy od bielizny i jak najcieńszych warstw. Bodziaki z nadrukami, śpiochy bądź koszulki to zatem podstawa stroju do wózka bez względu na panującą pogodę i porę roku. O ile nawet wczesną jesienią zrezygnujemy już na pewno z bloomersów z falbanką, to do wózeczka warto wybrać półśpiochy. O wiele prościej jest je ściągnąć podczas koniecznej zmiany pieluchy, choćby w powszechnie dostępnej łazience lub u znajomych, niż klasyczne, pełnowymiarowe śpiochy. Wierni tradycji pozostaną może przy tych ostatnich, Fabryka Bodziaków poleca śpiochy z liskiem, jednak naturalnie oferujemy także dowolne nadruki, których treść dostarczycie nam sami. Do półśpiochów obowiązkowo zakładamy niemowlęce body. Szczególnie jesienią i zimą nie ma tutaj mowy o kusych koszulkach czy kaftanikach, które łatwo wysuwają się i unoszą do góry, pozostawiając nagi pasek na wysokości dziecięcych nerek. Jednak kolorowy nadruk na bodziaku jest już zupełnie dowolny. Jesienią można nadal wybrać body z długim jak i z krótkim rękawem. Na wierzch i tak zawsze można, a zwykle nawet trzeba, coś narzucić. W wózkach, szczególnie tych głębokich, typu gondola, dziecko będzie czuło się najbardziej komfortowo ubrane w przynajmniej jedną warstwę bawełny, tą przylegająca bezpośrednio do skóry. Niemowlęce dresy i bluzy to już kolejna warstwa „cebulki”. Może być to bluza dziecięca z kapturem, jak i niemowlęcy dresik. Dla dziewczynek – raczej wersja z falbankami, natomiast dla chłopców – na przykład dresowy garnitur. O ile nóżki malucha najczęściej przykryte są kocykiem, to o wiele więcej uwagi poświęcamy bluzie. Bluzy dla niemowląt i małych dzieci często pokryte są motywem kolorowych zwierzaków. Takie również oferuje Fabryka Bodziaków, jako gotowe wzory, na przykład sympatyczne liski. Oprócz nich polecamy gorąco także nadruki według indywidualnych projektów albo innych wybranych wzorów.

Sweterek czy bluza?

Od dawna czasy, kiedy babcie dziergały własnoręcznie na drutach sweterki dla wnuków, są jedynie wspomnieniem. Maluchy często jednak zdecydowanie wolą buzy, niż uwierające je i odciskające się nieestetycznie na różnych partiach ciała sweterki. Bluzy zapinane, bluzy z kapturem i bluzy wkładane przez głowę – wszystkie świetnie nadają się na główną część jesiennej dziecięcej garderoby.

Kurtka czy kombinezon?

O ile kombinezony dziecięce są dostępne na fabrykabodziakow.pl, są to stroje przeznaczone zwłaszcza na zimę. Na jesień polecamy zwłaszcza przejściowe kurteczki dla niemowląt. Pikowane kurteczki zakładane na bodziaki albo na bluzy najczęściej spełniają swoje zadanie jesienią. Oprócz takich kurteczek do wózka zawsze warto zabrać dodatkowo ciepły kocyk, na przykład z uroczym króliczkiem lub bambusowo-bawełniany. Zarówno tkanina bambusowa, jak i znana od dawna w Polsce bawełna, są tkaninami z naturalnych włókien, bardzo dobrze przepuszczającymi powietrze a jednocześnie – zapewniającymi ciepło. Na dużo chłodniejsze dni proponujemy szczególnie ciepłe kocyki typu „minky”. Kolorowy kocyk minky, kocyk poliestrowy, skuteczniej chroni przed wiatrem i późnojesiennym chłodem. W naprawdę zimne dni warto postawić na tak zwane pajacyki niemowlęce i ciepłe rampersy, czyli ubrania przypominające kombinezony, wykonane jednak z lżejszych i cieńszych materiałów. Niemal wszystkie ubranka w Fabryce Bodziaków dają możliwość nadrukowania na nich wybranych wzorów, motywów czy napisów. Takie ciepłe pajace chronią delikatne ciałka dzieci właściwie na całej ich długości.

Jak zatem ubrać dziecko do wózka jesienią? Jest bardzo wiele kombinacji, jednak biorąc pod uwagę zróżnicowanie jesiennych dni pod względem pogody, za każdym razem najlepiej łączyć ubranka ze sobą w różne zestawy. Bazę do tych zestawów w rożnych wzorach i kolorach skompletujecie jednak w całości w Fabryce Bodziaków. Nie zapomnijcie o kocykach!