Kocyki dla chłopców

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Filtry

KOCYKI DLA CHŁOPCA

Koce, kocyki, kocysie – czyli to, co maluchy lubią najbardziej. Kocyk stanowi często właściwie cały komplet pościeli niemowlęcia. Naturalnie w łóżeczkach są zwykle także prześcieradła, jednak z mobilnym kocykiem dziecko podróżuje także wszędzie tam, gdzie się przemieszcza z rodzicami. Kocyki dla chłopców jak i dla dziewczynek powstają najczęściej z solidnie wyselekcjonowanych materiałów. Fabryka Bodziaków oferuje również głównie te z naturalnych tkanin jak na przykład bawełna albo bawełna z domieszką popularnego ostatnio włókna bambusowego. Obok nich znajdziecie także kocyki typu minky, czyli ciepłe kocyki dla chłopców o charakterystycznej fakturze. Kocyki chłopięce z Fabryki Bodziaków występują w bardzo różnych odsłonach, dzięki czemu skompletujecie z pewnością odpowiedni zestaw kocyków dla chłopców na każdą porę roku. O ile latem warto zainteresować się bambusem, tak zimą lepiej pewnie postawić na minky. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb i upodobań każdej rodziny oraz należącego do niej malucha.

PIERWSZY KOCYK DLA NOWORODKA

Właściwie płeć noworodka nie ma tutaj znaczenia. Poza wzornictwem kocyki dla niemowląt powinny spełniać kilka uniwersalnych wymagań. Jeszcze na etapie przygotowywania wyprawki dla nowego członka rodziny istotne jest aby jej części składowe były nie tylko ładne, ale i praktyczne. Delikatna skóra noworodka sama w sobie jest już bardzo wrażliwa zarówno na skład tkanin jak i ich właściwości mechaniczne. Ponadto – nawet u noworodków potrafią występować różnego typu albo inne problemy skórne. Trudno pogłębiać je jeszcze przy pomocy niewłaściwie dobranego kocyka. Odpowiedni kocyk dla maluszka wcale nie musi być drogi. Obecnie istnieje wiele estetycznych, zdrowych i ekonomicznych rozwiązań w tym zakresie. Kocyki dla chłopców i dziewczynek tuż po urodzeniu to lekkie, bawełniane kocyki. Wiele uznania zyskał sobie także popularny od kilku lat bambus. Poród w upale bywa jeszcze trudniejszy niż przeciętnie. Noworodki także źle znoszą nadmiernie wysokie temperatury. Niemowlęta w upał przykrywało się od dawna symbolicznie zaledwie tetrową pieluszką. Tkaniny na bazie bambusowych włókien mają tę cudowną cechę, że oprócz tego, że są oczywiście naturalne, latem nie dogrzewają niepotrzebnie dziecka. Maluch jest zatem przykryty, ale jego skóra oddycha i nie odczuwa tak, jak w przypadku nawet tkanin bawełnianych, dodatkowego ciepła z zewnątrz. Tkanina bambusowa rewelacyjnie zastępuje pieluszki tetrowe. Zimą postawmy bardziej na bawełnę a nawet syntetyczne, ale przy tym hipoalergiczne minky.

KOCYK W ZWIERZAKI I INNE WZORY

Jakie motywy dekoracyjne są najlepsze na chłopięcych kocykach? O ile dla dziewczynek różowe kokardki albo kolorowe kwiatki wydają się oczywistym wzorem, to w przypadku chłopców szukamy nieco innego wzornictwa. Kocyki dla chłopców zdobić mogą natomiast na przykład wesołe zwierzątka albo auta. Ponadto chętnie wybierane dla małych chłopców kocyki to po prostu kocyki gładkie, w stonowanych kolorach. Sprawdźcie jakie znajdziecie na fabrykabodziakow.pl!