Jak ubierać dziecko do przedszkola jesienią i zimą? 27 września 2021 – Posted in: Bez kategorii

Jesień i zima to szczególnie wymagające pory roku, jeżeli chodzi o stroje. Szczególnie w przypadku małych dzieci często mamy wątpliwości, czy nie jest im za zimno, czy może wręcz przeciwnie – czy nie przegrzejemy malucha. Ubieranie przedszkolaków, które potrafią już przynajmniej częściowo komunikować się, także w tym zakresie, jest to na szczęście znacznie prostsze niż kiedy ubieramy niemowlęta. Niemniej, aura bywa kapryśna, a ponadto – warunki zmieniają się po każdym wejściu do pomieszczenia i każdym wyjściu na zewnątrz. Jak zatem ubierać przedszkolaki, aby były zdrowe, wesołe i było im przy tym wygodnie? Jest na to sprawdzony i ceniony od pokoleń sposób: po prostu „na cebulkę”. Mając na uwadze to, jak często dzieci w wieku przedszkolnym brudzą odzież, najlepiej zatem zaopatrzyć się po prostu w: cierpliwość, większą ilość bawełnianych t-shirtów, bluzek z długim rękawem, dresowych bluz i spodenek.

Koszulki dla przedszkolaków

W cieplejsze, wiosenne i letnie dni, ubieranie maluchów jest o wiele prostsze. Wystarczą krótkie spodenki i wesoły t-shirt z nadrukiem. Bawełniane koszulki przydadzą także jesienią i zimą pod rozpinane bluzy. Dzieciaki często biegają, a zwłaszcza, kiedy robią to po wejściu do ogrzewanych pomieszczeń, szybkie rozpięcie bluzy bądź całkowite jej zdjęcie okazuje się błogosławieństwem. Warto zatem zamówić zapas koszulek z nadrukiem dla dzieci nie tylko na lato. Jest wiele popularnych motywów nadruków na koszulki dziecięce, ponadto – zawsze można zamówić koszulki z indywidualnymi nadrukami. Kiedy nudzą się Wam już popularne t-shirty z postaciami z kreskówek sięgnijcie na przykład po koszulki dziecięce w kwiaty albo w kolorowe lizaki. Wszystkie motywy, jakie znajdziecie na niemowlęcych body i innych częściach garderoby w Fabryce Bodziaków możecie zamówić również jako nadruki na koszulkach dla przedszkolaków.

Nie tylko na Halloween

Na przełomie października i listopada w modzie przedszkolnej dominują naturalnie motywy związane z dawno już importowanym do nas świętem Halloween. Koszulki z dyniami, duchami, szkieletami czy też pająkami są wówczas bardzo chętnie zamawiane. Wśród gotowych wzorów macie między innymi graficzny motyw wesołego, czarnego pajączka na pajęczej nici lub bardzo realistyczny wizerunek jadowitego pająka! To koszulki nie tylko na Halloween. Nie wszyscy rodzice preferują ubieranie swoich dzieci w słodkie, pastelowe ubranka z cukierkowymi motywami. Polecamy im zatem t-shirty w kolorze czarnym, a projekty najlepszych, choćby nieco mrocznych nadruków – na pewno  dostarczycie nam sami!

Inne koszulki okolicznościowe

Koszulki typowo urodzinowe lub imieninowe to już klasyka. T-shirty z imionami i z wiekiem już przybierają w Fabryce Bodziaków bardzo różne formy, a zawsze możecie zaprojektować je na nowo – po swojemu. Obok koszulek z całymi imionami ciekawie wyglądają również te z inicjałem. Jeżeli jesień i zima, to na pewno także koszulki na Boże Narodzenie oraz na Sylwestra! Tutaj także bardziej uniwersalne, typowo zimowe koszulki, na przykład z bałwankiem – na cały sezon konkurują z koszulkami w typowo świąteczne motywy. Bombki, choinki, renifery i mikołaje to tylko najbardziej powszechne wzornictwo występujące na dziecięcych koszulkach w grudniu.

Koszulki dla przedszkolaków z napisami

Oprócz innych motywów graficznych koszulki z napisami to ciekawa alternatywa dla wzorów na dziecięcych t-shirtach produkowanych masowo. „Księżniczka tatusia” lub „Zawsze w pośpiechu” to tylko dwa przykładowe napisy na koszulki dla maluchów. Możecie naturalnie inspirować się propozycjami napisów na koszulkach ze strony fabrykabodziakow.pl, albo wymyślić własne, nieco bardziej oryginalne, niż wszechobecne na takich ubrankach miłosne wyznania dla babci, wujka itp. Chętnie wybierane są także stroje dla małych „urwisów” i „łobuziaków”.

Koszulki do malowania

Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie malują i kolorują nie tylko książeczki. Warto kupować im także koszulki z czarno-białymi nadrukami oraz specjalnymi pastelami do malowania na tkaninach. Koszulki można malować i prać wielokrotnie – do czasu utrwalenia kolorów za pomocą żelazka. Możecie wybrać gotowy motyw albo zamówić własny obrazek do pomalowania na koszulce.

Dresy i bluzy

Komplety spodni i bluz dresowych niekoniecznie muszą być w dokładnie tym samym kolorze. Ostatnio popularne zrobiło się nawet noszenie dwóch różnych skarpetek. Stroje typu dresy są jednak najbardziej praktyczne dla przedszkolaków niezależnie od pory roku. Sprawdzają się w domu, na spacerze, a najbardziej chyba właśnie w przedszkolu. Zarówno jednokolorowe, jak i bardzo fantazyjne pod tym względem dresy, na przykład zadrukowane asymetrycznie, w jesienno-zimowej garderobie przedszkolaków to najważniejszy element. Ponadto dzieci w wieku kilku lat wciąż jeszcze chętnie noszą ubrania identyczne jak ich rodzice, dlatego to właściwie tak zwany ostatni gwizdek, jeżeli chodzi o zestawy typu mama – córka, albo nawet wieloosobowe, dla całej rodziny, z tym samym motywem. Ubierajcie swoje dzieci oryginalnie i według własnego pomysłu!