Kocyki dla dziewczynek

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Kocyki dziewczęce

Jeszcze zanim zaczniemy wybierać ubranka dla dziecka dbamy zwykle o to, żeby maluch tuż po urodzeniu miał takie utensylia jak chociażby pieluszki, materacyk i przede wszystkim – miły i mięciutki kocyk. Kocyk stanowi zresztą właściwie jedyną pościel noworodka, dla którego niewskazane są jakiekolwiek poduszeczki. Tak małe dziecko sypia w bardzo różnych miejscach i okolicznościach, a kocyk jest zwykle mobilny, łatwy w utrzymaniu czystości oraz szybkiej wymianie na czysty, kiedy zachodzi taka potrzeba. Kocyk potrafi być ulubioną przytulanką jeszcze długo po tym, kiedy dziecko zyska świadomość tego czym są maskotki. Ulubiony kocyk jest przecież często jedną z pierwszych rzeczy z jaką dziecko ma kontakt po opuszczeniu bezpiecznego i ciepłego łona matki. Ukochany kocyk wręcz podświadomie budzi bardzo pozytywne skojarzenia. Dzieci przytulają swój kocyk nie tylko wtedy, kiedy jest im zimno, ale również wówczas, kiedy czują jakieś obawy. Kocyk niczym ramiona rodzica daje często poczucie bezpieczeństwa i ukojenia. Bez kocyka trudno zasnąć. Kocyk lub kilka kocyków to po prostu must have każdego świeżo upieczonego rodzica. W kocyk łatwo dziecko zawinąć, przykryć je nim albo rozłożyć w mało oczekiwanym miejscu gdzie trzeba przewinąć dziecko aby odizolować je od niekoniecznie do tego przystosowanego podłoża. Kocyki są niesamowicie uniwersalne. 

Kocyki dla dziewczynek

Czy w przypadku kocyka płeć ma znaczenie? Czy dziewczęce kocyki różnią się zasadniczo od tych dla chłopców? Naturalnie sama ich funkcja jest dokładnie taka sama. Rozmiary także pozostają zależne od tego, czy dziecko jest mniejsze czy też większe. Niemniej dla dziewczynek i dla chłopców często wybieramy kocyki, jakich nie kupilibyśmy dziecku przeciwnej płci. Począwszy od ich kolorystyki jak i zdobiących je motywów po fason konkretnego modelu. 

Kocyki dziewczęce dla najmłodszych

Kocyki dla maluchów bardzo często zdobią motywy wesołych zwierzątek. O ile rozkoszny króliczek czy miś to wzornictwo uniwersalne, często są one stylizowane w taki sposób, aby nie budziły wątpliwości co do płci użytkownika. Miś z piłką czy miś z kokardką na głowie i długimi rzęsami? Zwykle po tego typu niuansach rozpoznajemy warianty chłopięce i dziewczęce różnego typu akcesoriów dla najmłodszych. Nie inaczej jest w przypadku kocyków, które mogą mieścić się w kategorii unisex, ale także – być bardzo konkretnie zorientowane na płeć dziecka. Również w Fabryce bodziaków znajdziecie bardzo typowe, stricte dziewczęce kocyki. Na przykład te w kolorze różowym. 

Najlepsza tkanina na kocyki dla dziewczynek

Z jakiego materiału powinny być wykonane takie kocyki dla niemowląt? Niezależnie od ich płci oczywiście warto stawiać na naturalne i delikatne tkaniny. Fabryka Bodziaków proponuje znane i lubiane od dawna kocyki bawełniane. Ponadto coraz częściej spotykane są, oferowane również przez Fabrykę, kocyki z włóknem bambusowym. Takie kocyki są lekkie, przewiewne i hipoalergiczne. Latem zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, a zimą – dadzą pożądane przyjemne ciepło nie prowadząc do przesadnego spocenia się.